رونمایی ریوتینتو از فهرستی الماس های صورتی

ریوتینتو احتمالا یکی از آخرین مناقصات الماس صورتی را برگزار می کند، چرا که این شرکت درصدد است که معدن آرگیل را تعطیل کند. 

مناقصه الماس های صورتی آرگیل که از سال ۱۹۸۴ اجرا شده است، شامل الماس های رنگی فانتزی از این معدن در استرالیا می باشد. این مناقصه که روز جمعه ریوتینتو برگزار کرد شامل ۶۴ قطعه الماس با وزن ۵۶/۲۴ بود که سه تا از آنها الماس های قرمز بود. 

این نهشته که از سال ۱۹۸۳ در حال بهره برداری است سال آینده بسته خواهد شد. این بزرگترین معدن الماس از نظر حجم تولید است که در سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۴ میلیون قیراط تولید داشته است. بیشتر تولید این معدن الماس های سفید با کیفیت پایین است اما اسن معدن بخاطر الماس های صورتی و قرمز و بنفش معروف است. و بیش از ۹۰ درصد الماس های کمیاب دنیا را تولید می کند. 

ارناند سویرات، مدیر عامل شرکت ریو تیونتو برای مس و الماس، در روز جمعه گفت: "معدن آرگیل متعلق به ریو تینتو، اولین و تنها منبع دائمی الماس کمیاب صورتی در تاریخ است." "با در نظر گرفتن چرخه حیات این معدن فوق العاده که عمر آن به پایان رسیده است، ما شاهد تقاضای غیرقابل توقف برای این الماس های واقعا کمیاب و ارزشمند هستیم.

سویرات در مصاحبه ای با بلومبرگ در روز جمعه گفت: بسته شدن احتمالا تاثیر قابل توجهی در دسترس بودن الماس های صورتی دارد. "شما می توانید قوانین عرضه و تقاضا را در نظر بگیرید، و تاثیری که بر روی الماس های نادر صورتی، قرمز، آبی و بنفش می گذارد را تصور کنید ".

 

بازگشت